28 2016 11
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz Halkımızın Hizmetine Açıldı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz Halkımızın Hizmetine Açıldı

Kütahya Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundu.
Ziyarette Milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya ve Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu’na Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. İsmail Zehir, D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Sabahattin Altıntaş eşlik ederek bilgiler verdi.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkez’inde Türkiye’de tek olma özelliği taşıyan bazı üniteler yer alıyor. Nörolijik Rehabilitasyon Ünitesi, Pediatrik Rehabilitasyon Ünitesi, Ortopedik Rehabilitasyon Ünitesi, El Rehabilitasyon Ünitesi, Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Ünitesi, Spor ve Kondisyon Ünitesi, İzokinetik Dinamometre Ünitesi, Robotik Rehabilitasyon Ünitesi, Obezite Rehabilitasyon Ünitesi, Lenfödem Rehabilitasyonu, İş Uğraşı Rehabilitasyonu gibi rehabilitasyon üniteleri de bu merkezde bulunuyor.
Aynı zamanda Fizik Tedavi ve Elektroterapi Ünitesi, Manyetik Alan Tedavi Ünitesi, Fluidoterapi, ESWT-Şok Dalga Tedavisi, Yüksek Yoğunluklu Lazer, Kısa Dalga Diatermi, Mikrodalga Diatermi, Ultrsasound Diatermi, Girdap Banyosu, Traksiyon ve Spinal Dekompreson Ünitesi, Hidroterapi, Kaplıca Tedavisi Ünitesi, Fangoparafin, Metabolik Kemik Hastalıkları Tanı ve Tedavi Ünitesi, Masaj Ünitesi, Tanısal Ultrasonografi Ünitesi de Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yer alan fizik tedavi birimleri arasında bulunuyor.
200 odalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde açık ve kapalı olmak üzere 3 adet Fizik Tedavi Havuzu bulunmakta.
Bel-Boyun Traksiyonu, Aktif Trambolin, Ergoterapi gibi birçok tedavi cihazı bulunan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüs içerisinde yer alıyor.
Bunların yanında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hastalar için kantin, sinema salonu, spor salonu, kitap okuma salonu, etkinlik salonlarının yanında, sanatla terapi için ebru, resim, takı gibi eğitimler de güzel sanatlar eğitmenleri eşliğinde hastalara veriliyor. Hasta yakınlarının da konaklayabileceği salonlar bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yurt içi ve yurt dışından birçok hastayı ağırlıyor.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, hastalarıyla yakından ilgilenip onlara acil şifalar dileyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na Ak Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Kölgeli, Ali İhsan Ertaş ve Murat Arık eşlik etti.

Fotoğraflar