T.C. Sağlık Bakanlığı - D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü
T.C. Sağlık Bakanlığı - D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Beyin Tümörleri Konusunda İlerliyor

Güncelleme Tarihi: 09/05/2018

D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği iki yıldan fazla bir sürede, 50 ye yakın hastanın beyin tümörü ameliyatlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Hastane Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği Sorumlu Hekimi Dr. Hasan Emre Aydın bu başarılarından dolayı ikinci kez 20-24 Nisan 2018 tarihleri arasında Beyin Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen bilimsel kongrede arka bölge beyin tümörleri konusunda davetli konuşmacı olarak katıldı.

Hastanenin başarılı hekimlerinden Dr. Aydın zengin cihaz donanımına sahip bir hastanede insanlara şifa vesilesi olmanın onur verici olduğunu insanlara hizmet vermekten gurur duyduğunu belirterek yapılan işlemler hakkında bilgiler verdi.

Dr. Aydın; “Ekibimiz ile birlikte kliniğimizde rutin kullanılan mikroskop, mikrocerrahi aletlerin yanında cerrahi sırasında hastamızın nörolojik fonksiyonları değerlendirebileceğimiz nöromonitorizasyon ve beyin tümörünün yerleşimini eş zamanlı olarak saptayabileceğimiz ultrason cihazı bulunmakta ve deneyimli bir ekip tarafından yorumlanmaktadır. Hastalarımızda cerrahi sonrası tümörün patoloji sonucuna göre tedavisi devam ettirilmekte ve hastalarımız tanı, tedavi ve tedavi sonrası süreçte takip edilmektedir. 

Sağlık Müdürlüğümüz ve hastane başhekimliğimizin desteğiyle ilimizde kranial operasyonların büyük çoğunluğunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Hastalarımıza ileri tetkik ve tedavilerin gerektiği durumlarda ilgili birimlere yönlendirmeleri de yapılarak maduriyetlerini engelemekte ve hasta takibimizi sonuçlanana kadar yapmaktayız. Çok farklı alt tipleri olsa da hastalığın büyük kısmında tanı, tedavi ve takip sürecinde klinik olarak gerekli donanım ve teknolojik ekipmana sahibiz.” Dedi.